Monitoring

Stacja monitorowania systemów alarmowych w skrócie SMA jest centrum nadzorującym pracę wszystkich monitorowanych obiektów zabezpieczonych systemem alarmowym.

Tu w zależności od napływających raportów podejmowane są decyzje, jakie należy podjąć działania w odpowiedzi na zaistniałe zdarzenie.


Oparty jest między innymi o profesjonalne urządzenia nadawczo-odbiorcze do transmisji sygnałów radiowych i gsm. Dostarczane przez nas rozwiązania bazują na profesjonalnym sprzęcie gwarantującym wysoką jakość i bezpieczeństwo w działaniu.


Oczywiście procedury te są uprzednio ustalane z naszymi klientami tak, aby jak najlepiej spełnić ich oczekiwania w najbardziej krytycznych sytuacjach. Na przykład w wypadku zadziałania czujnika przeciwpożarowego może to być zawiadomienie o zdarzeniu Straży Pożarnej, w wypadku naciśnięcia przycisku napadowego - natychmiastowe wysłanie Patrolu Interwencyjnego i powiadomienie Policji, a w przypadku naciśnięcia przycisku pomocy medycznej - zawiadomienie Pogotowia Ratunkowego.


Stacja monitorowania systemów alarmowych pracuje nieustannie 24 godziny na dobę, gdzie wykwalifikowana kadra operatorów na bieżąco analizuje napływające raporty. Przyjmujemy zdarzenia z obiektów zarówno drogą telefoniczną, jak i radiową co daję całkowitą pewność dotarcia informacji z chronionego obiektu. Podłączenie się do naszej stacji monitorowania alarmów zapewni Państwu:

  • przyjmowanie , rejestrację i obsługę zdarzeń napływających z systemu alarmowego

  • kontrolę załączeń i wyłączeń systemu alarmowego o ustalonych porach z uwzględnieniem świąt oraz dni wolnych od pracy

  • kontrolę stanów technicznych systemu alarmowego

  • kontrolę użytkowników systemu ( kto i kiedy załączał lub wyłączał system )

  • na życzenie klienta przedstawiamy wydruk zawierający historię pracy systemu za wybrany okres.


Obecnie monitorujemy ponad dwa tysiące obiektów w tym banki, instytucje państwowe, szkoły, sklepy, firmy, hurtownie zapewniając jednocześnie skuteczną ochronę fizyczną.


Podpisując kompleksową umowę na monitorowanie obiektu z dojazdem Patrolu Interwencyjnego zapewniamy Państwu natychmiastową reakcję i zorganizowane wsparcie mające na celu:

  • bezpośrednie odpieranie różnych zamachów oraz podejmowanie działań ratowniczych wobec zagrożonych osób i mienia

  • ujmowanie sprawców zamachu na gorącym uczynku przestępstwa lub w bezpośrednim pościgu

  • ochranianie śladów i dowodów zamachu oraz innych zagrożeń